Krúdy Gyula: A magyar jakobinusok. Bp., 1948, Népszava. A borítólapot, könyvdíszeket és illusztrációkat Janovits István rajzolta. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné. Bp., 1943, Singer és Wolfner, 463 p. Hatodik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval és gerinccel.
Szentsei György daloskönyve I-II. kötet. Sajtó alá rendezte, az előszót és a jegyzeteket írta: Varga Imre. Bibliotheca Historica. Bp.,1977,Helikon Kiadó. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés és kiadói kartonált papírkötés, kiadói foltos papír védőborítókban.
Mayer Béla: Újabb alkalmi beszédek és értekezések. Kalocsa, 1902., Werner Ferenc, 381+2 p. Kiadói kopott aranyozott, festett egészvászon-kötés, Werner-kötés.