Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 296

Vas Gereben: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz. I-III. köt. (Egybekötve). Bécs, 1856, Sommer L., IV+(2)+182 p., (2)+174 p., (2)+172 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, a lapokon ázásnyomokkal.
18216.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

18217.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Gyulai Pál költeményei. A költői arcképével. Pest, 1870., Ráth Mór, 1 (Gyulai Pál arcképe, fotó, 9x6 cm) t. +4+336 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a 16-17. oldal között a fűzése laza, rossz állapotban.
18218.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Vecsey Sándor újabb költeményei. Pest, 1860, Wodianer F., VIII+240 p. Kiadói kopott félvászon-kötés.
18219.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Apáczai Csere János: Magyar Encyclopaedia. Bukarest, 1977, Kriterion. Kiadói papírkötésben
18220.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29

Királyhegyi Pál: Első kétszáz évem. Kaján Tibor illusztrációival. Bp., 1979, Gondolat, 398 p. Kiadói kartonált papírkötés.
18221.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Gereblyés László: Így volt. Szociográfiai jegyzetek a 30-as évekből. Dési-Huber István rajzaival, Kárász Judit szociográfiai felvételeivel. Bp., 1959., Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban.
18222.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Eörsi István: Emlékezés a régi szép időkre. Bp., 1988., Katalizátor Iroda. Szamizdat! Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, szakadt borítóval.
18223.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Ady Endre: Az Úr érkezése. / Príchod Pána. Ford.: Oldřich Kníchal. Nagylak, 2006, Ivan Krasko. Magyar és szlovák nyelven. Kiadói papírkötés. A könyv fordítója, Oldřich Kníchal (1939-2021) szlovák író által DEDIKÁLT példány. / In Hungarian and Slovakian language. Signed by the book's translator, Oldřich Kníchal.
18224.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71

Tabák András: Hitler '33. Antifasiszta irodalmi antológia. Z-füzetek / 151. Bp., 2013, szerzői kiadás, 62+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé kopott borítóval. Számozott (223.), a szerző által Gyimesi László részére DEDIKÁLT példány.
18225.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
8,81
9,71

Zoltán Gábor: Szomszéd. Orgia előtt és után. Bp., 2018, Kalligram. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként lapszéli feljegyzésekkel, néhány foltos lappal. Az előzéklapon Del Medico Imre (1923-2019) jogász, közíró autográf névbejegyzésével.
18226.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

Péter Gábor: Hargitától a nagyvilágba. Egy székely mérnök emlékezései. Esztergom,én.,Pro Aqua Alapítvány. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
18227.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft