Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 296

Vörösmarty (Mihály): A rom. A díszítő rajzok Haranghy Jenő munkái. Magyar Klasszikusok I. Bp., [1946.], Szépmíves Műhely, (Stílus-ny.), 30 p.+10 (fekete-fehér egészoldalas képtáblák) t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói javított, kissé hiányos, kissé kopott papír védőborítóban, belül, a hátsó kötéstábla mentén sérüléssel.
18228.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Homoród Bálint [Nové Béla]: Kétség és remény közt. (Erdélyről sokadszorra.) Bp., 1989.,Magánkiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (498./500) példány. Szamizdat!
18229.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Tandori Dezső: Szent Lajos lánchídja. Regény. Z-füzetek / 6. Bp., 1991, szerzői kiadás, 57+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés. Számozott (302./500) példány.
18231.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Kazár Lajos:A Japán és a magyar nyelv rokonok? 3 nyelven 156 p
18232.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Pap János: Tamás családja. Alföldi kép. Népies költői elbeszélés négy énekben. Nagykanizsa, 1883, Wajdits József, 73 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, egy-két kissé foltos lappal. Felvágatlan példány.
18233.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Dr. Viski Károly: Arany népe (Arany tárgyi néprajzának vázlata). Nagyvárad, 1919, Sonnenfeld Adolf. 104 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány!
18234.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Tábori Kornél: A kártyázó Budapest. Hazárdjátékosok, játékbarlangok, hamisjátékosok. Bp., [1912], A Nagyharang Kiadóhivatala, 128 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az utolsó lap alján (szöveget nem érintő) hiánnyal.
18235.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Gergely Ágnes: Fohász lámpaoltás előtt. DEDIKÁLT! Békéscsaba, 1985., Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (42./250) példány.
18236.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Kassák Lajos: Egy ember élete. Bp., 1966., Magvető. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18237.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

18238.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Flämischer Kalender. Aufsatz über den Kodex Cod.Lat. 396 der Széchényi-Nationalbibliothek in Budapest. (Az Országos Széchényi Könyvtárban őrzött Flamand kalendárium facsimile kiadása, Soltész Erzsébet kísérőtanulmányával). Bp., 1983, Corvina. Német nyelven. Kiadói bársonykötés/papírkötés, kiadói kartontokban.
18239.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Tibullus és Propertius összes költeményei. Fordították Babits Mihály, Disda Jenő, Kazinczy Ferenc, Nemes Nagy Ágnes, Radnóti Miklós, Szabó Lőrinc, Trencsényi-Waldapfel Imre és mások. Bibliotheca Classica. Bp., 1976., Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, kis kopásnyommal a borítón. Számozott (1200./1400) példány.
18240.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft