Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzetek jólétének természetéről és okairól. I-II. köt. Ford.: Éber Ernő. Bp., 1940, Magyar Közgazdasági Társaság, IV+495 p., IV+532 p. Első kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Posch Jenő: Lelki jelenségeink és természetük. Egy realista lélektan tervezete. I. rész. Bp., 1915., Pfeifer Ferdinánd. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány lapon tollas aláhúzásokkal.
Földes Éva: Népoktatási, népnevelési törekvések a korai antifeudális népi-forradalmi mozgalmakban. Bp., 1964, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1500 példányban.
Globális civil társadalom I. Szerk.: Helmut Anheier, Marlies Glasius és Mary Kaldor. Civil szellem sorozat III. Bp., 2004, Typotex. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és néhány lapon kis sérüléssel.
Mátrai István: Jellemtan. (Karakterológia.) Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek - és Ifjúságtanulmány 4. Bp., 1943., Országos Közoktatási Tanács. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés.
Báró Brandenstein Béla: Platon. Bp., 1941, Szent István-Társulat, 205+(1) p. Kiadói papírkötés, a borítón és gerincen minimális sérülésekkel, címlapon vitéz Kézi Jenő névbejegyzésével.