Neumann János: A számológép és az agy. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Bp., 1972, Gondolat. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Horváth Attila - Kádár Lehel - Kerkápoly Endre: Utak és járművek. A Szovjetunió közlekedése. Bp., 1975, Magyar-Szovjet Baráti Társaság. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító ragasztása részben elengedett.
A magyar ipar. Szerk.: Dr. Árvay József. Bp., 1941, Halász Pál (Athenaeum-ny.), 494 p., 144+(6) p. (A magyar kézművesipar), 160 p. (Adattári rész). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a kötés kissé laza.
Kulin György: A távcső világa. II. köt. Bp., 1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. Szövegközi és egészoldalas képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, a könyv elején egy lap hiányzik, egy kijáró táblával.
Hofer Rezső: Requiem az első magyarországi szénbányáért és bányászaiért. Oroszlány, 2020., Oroszlány Város Önkormányzata. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.