Szekeres József: Ganz Ábrahám és a magyar közlekedési technika. Közlekedési Múzeum Füzetei 3. Bp.,1968., KÖZDOK, 44 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Apor Dezső-Nagy Béla: Híres feltalálók. Az akarat és tudás hősei. Szerk.: - - és - -. Bp.,[1927.],Athenaeum, 206 p. Második kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés.