cca 1955 Az Országos Széchenyi Könyvtár tájékoztatója. Bp., Ujpesti-ny., 24 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
1956 össz. 3 db újság Szabad Nép okt. 21. és 23. lapszáma a forradalom előzményeivel valamint a Népszabadság nov. 20. lapszáma a közvetlen azt követő időszakból, szakadásokkal, sérülésekkel.
1956 össz. 4 db újság a forradalom és szabadságharc idejéből és a közvetlen azt követő időszakból: Magyar Nemzet, okt. 31. és Népszabadság, nov. 17., 20. és 27. lapszámai, szakadásokkal, sérülésekkel.
1956 Igazság, a magyar forradalmi ifjúság és honvédek lapjának 2 db száma: okt. 31. és nov. 1., a forradalom híreivel (Beszélgetés Maléter Pál ezredessel, Nagy Imre beszéde stb.), kissé foltos, okt. 31. sz. szakadásokkal