1769 gróf Niczky Kristóf (1725-1787) a Szent-István-rend lovagja, tárnokmester, országbíró, királyi személynök. II. József főtanácsadójának jogi munkásságát, konkrét témakörökben való iránymutatásait bemutató kéziratos könyv. 293 kézzel beírt oldalon Foltos lapokkal, korabeli, hiányzó gerincű félbőr kötésben
XVIII sz. vége/XIX. sz. eleje Egykorú Jakobinus-fa a Martinovics-mozgalom elítéltjeiről, akvarell-tus, jelzés nélkül, nyomtatott kerettel, jelzés nélkül, kis foltokkal, hajtásnyommal, keret: 18x13,5 cm, teljes: 22,5x18,5 cm. Rendkívül ritka!
1814 Fazekas-Zsaluzsány (Felvidék, Gömör vármegye) osztályos egyezség a Putnoky család tagjai között a helységben található vagyonuk, parasztjaik vonatkozásában gróf de la Motte Károly ellenjegyzésével, aláírásával, pecsétjével
1841 Fel-osztása az 1939/40-dik évi Országgyűlési költségek és a Pesti Magyar Színház megalapítására Országos ajánlat fejiben. Elismervény özv. Zboray Józsefné részére
1847-1861 Régi "emlékkönyv", kézzel írt emléklapok aranyozott egészbőr-kötéses tokban, az egyiken rajzzal, levágott hajtinccsel, nagyrészt német nyelven, pesti, és aradi helységnevekkel néhány lapon. Az aranyozott egészbőr-tok, fém csattal, a tok kopott, sérült tokkal: az egyik oldalsó része hiányzik, 9x15x1,5 cm