https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 140

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1912 Hivatalos és gratuláló levelek Bács-Bodrog vármegye alispánjának.
1
13570.

1912 Hivatalos és gratuláló levelek Bács-Bodrog vármegye alispánjának.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
EUR
,
10,29
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.
1
13571.

1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
EUR
,
80,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
1
13572.

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orv...

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
240 000 Ft
621,76
EUR
,
685,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1918 A Kiskunmajsai Szociális Missziótársulat megalakuló üléséről szóló jegyzőkönyv valamint a Társulat további jegyközkönyvei, egészen 1927 ig. Kb 170 kézzel beírt oldalon egy nagy méretű füzetben
1
13573.

1918 A Kiskunmajsai Szociális Missziótársulat megalakuló üléséről szóló jegyzőkönyv valamint a Társulat további jegyközkönyvei, egészen 1927 ig. Kb 170 kézzel beírt oldalon egy nagy méretű füzetben

 
Eladva
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
EUR
,
22,86
USD
Ajánlatok száma:
6
 
1918 Prohászka Ottokár (1858-1927) püspök autográf levelezőlapja Vértes Ö Józsefné részére
1
13574.

1918 Prohászka Ottokár (1858-1927) püspök autográf levelezőlapja Vértes Ö Józsefné részére

 
Eladva
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
3
 
cca 1920-35 10 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött levelezőlap, több az édesanyjától valamint egy, amelyben tokaji és más borokat kínálnak eladásra
1
13575.

cca 1920-35 10 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött levelezőlap, több az édesanyjától valamint egy, amelyben tokaji és más borokat kínálnak eladásra

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
EUR
,
11,43
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13576.

cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1920-1940 Magyar Élet - ,,Honszeretet" fejléces levélpapírra írt levél, két oldalon, a fejlécen Garay Ákos csodaszarvas illusztrációjával
1
13577.

cca 1920-1940 Magyar Élet - ,,Honszeretet" fejléces levélpapírra írt levél, két oldalon, a fejlécen Garay Ákos csodaszarvas illusztrációjával

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
EUR
,
4,57
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13578.

1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1921 A Kolozsvári Egyetem dékánjának tájékoztató levele az új tanrendről, tanítási nyelvről, a magyar nyelvű vizsgázásról
1
13579.

1921 A Kolozsvári Egyetem dékánjának tájékoztató levele az új tanrendről, tanítási nyelvről, a magyar nyelvű vizsgázásról

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1922 Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd századosnak, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnokának címzett búcsúvers, feltehetőleg egy korábbi szerelmétől, aki esküvője híréről értesülve írta neki e sorokat. 3 kézzel írt oldalon.
1
13580.

1922 Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd századosnak, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnokának címzett búcsúvers, feltehetőleg egy korábbi szerelmétől, aki esküvője híréről értesülve írta neki e sorokat. 3 kézzel írt oldalon.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
4
 
cca 1922-23 4 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött zárt levelezőlap, mind az édesanyjától
1
13581.

cca 1922-23 4 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött zárt levelezőlap, mind az édesanyjától

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz