1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf...
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orv...
1918 A Kiskunmajsai Szociális Missziótársulat megalakuló üléséről szóló jegyzőkönyv valamint a Társulat további jegyközkönyvei, egészen 1927 ig. Kb 170 kézzel beírt oldalon egy nagy méretű füzetben
cca 1920-35 10 db Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére küldött levelezőlap, több az édesanyjától valamint egy, amelyben tokaji és más borokat kínálnak eladásra
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1922 Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd századosnak, a Székely Hadosztály volt zászlóaljparancsnokának címzett búcsúvers, feltehetőleg egy korábbi szerelmétől, aki esküvője híréről értesülve írta neki e sorokat. 3 kézzel írt oldalon.