1926-1927 Vélemények a folyékony szénsavval működő, száraz porsugárral oltó "Total" tűzoltókészülékről. Magyar gyártmányú tűzoltókészülék ismertetése, valamint a gyakorlatban történt alkalmazásával kapcsolatos tapasztalatok leírása, 6+6 oldalon + Hivatalos levél a "Total" készülékkel végzett tűzoltási próba eredményéről ("bevált és alkalmasnak bizonyult"). Fűzve, helyenként kis lapszéli sérülésekk...
cca 1927 Nagys. Bunyor Erhard úr és neje családiház építkezése (Bp. X., Óhegy u. 34.), tervező és kivitelező: Tausz Alfréd, 1 : 100; aláírásokkal, bélyegzőkkel, illetékbélyegekkel, 41,5x36,5 cm
1929 Maróti Major Jenő (1871-1945) festőművész, grafikus autográf levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy elmaradt találkozó kapcsán ír. Két beírt oldal, Maróti Major Jenő autográf aláírásával, eredeti borítékban.
cca 1930 Nyírbátor, emlékkönyv számos bejegyzéssel és aláírással, néhány kevés rajzzal, szecessziós-florális rézverettel díszített, kopott vászonkötésben, laza fűzéssel
cca 1930-1970 Vegyes papírrégiség tétel, össz. kb. 17 db, többségében Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és kisebb részben fia, Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátor hagyatékából: Levelek (többek közt a Római Fürdőtelep Egyesülettől), okmányok, névjegyek (Solymári Walkó László szobrász- és festőművész; Ryzmann Károly, Meteor Kőipari Rt. igazgatója). Átnézésre érdemes anyag!
1931.VIII.5 Lőbl (Löbl) Ödön (1904-1966) és testvére Löbl Dezső (1908-1990) könyvkiadók, könykereskedők, Löbl Dávid fiai, később az Officina kiadó alapítói házassághoz gratuláló levele Geleji Sándor (1898-1967) a csepeli Weiss Manfréd Művek későbbi igazgatója (1945-49) részére. Lőbl Ödön és Dezső autográf aláírásával, Lőbl Ödön fejléces papírján, eredeti sérült borítékban.
1933 5 részvétnyilvánító levél Sárdy Brutushoz (1892-1970), festőművész, restaurátorához, édesanyja halála után, egyiken több aláírással. Mind eredeti borítrékban.
1936 Polner János, a Békés megyei lósport megszervezőjének levelezése távlovaglás témájában, 4 db (általa írt, ill. neki címzett) levelezőlap, érdekes tartalommal