1942-1943 Horn Lászlóné, Bukarestből Magyarországra menekült tánctanítónő iratai: tánctanítási engedélyek, határozatok, fellebbezés, erkölcsi bizonyítvány; össz. 8 db, vegyes állapotban
1944 novembere, ifj. Czene Béla (1911-1999) festőművész és apja, id. Czene Béla (1886-1944 körül) autográf levele id. Czene Bélánéhoz Válról, amelyben közli ifj. Czene Béla, hogy Nagylengyelbe utaznak tovább. Más érdekes részlettel. Egy beírt oldal levelezőlapon, ifj. Czene Béla és id. Czene Béla autográf aláírásával, törésnyommal. Proveniencia: a művész hagyatéka.
cca 1945-46 Szántó Endre, a a Hajós és Szántó Elektromosgyár Rt. vezérigazgatójának 2 db levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátornak festmények vétele és restaurálása ügyében, fejléces papíron, Szántó Endre autográf aláírásával
1946 Bp., a budapesti népügyészség vezetője által kiadott engedély, márc. 12-én Szálasi Ferenc és társainak kivégzése alkalmával a Törvényszék épületébe való belépésre; a népügyészség vezetője, dr. Ferenczi Tibor aláírásával, bélyegzőjével, 14x10 cm (Ritka)
1946 Dr. Hegyi Zoltán ingatlanértékesítő 3 db levelezőlapja (kettő tábori posta lapra írva), saját kezű aláírásával, mind ifj. Dán Sándor névre címezve, postázva, bélyegzésekkel
1951 Kássa Gábor (1893-1961) festőművész kézzel írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben a budapesti Kőműves vendéglőben rendszeresen rendezett összejövetelekre invitálja. Kássa Gábor autográf aláírásával, levelezőlapon. Kissé foltos.