1961 Liszt-Bartók emlékév, Nemzetközi Liszt-Bartók zongoraverseny. Bp., Zeneműkiadó Vállalat-ny., 76+(4) p. Magyar és francia nyelven. Benne magyar és külföldi művészek aláírásaival. Kiadói papírkötés.
Falk Géza: A magyar muzsika mesterei. Bp., 1937, Dante, 206+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló fűzéssel. A szerző, Falk Géza (1899-1945) által Lányi Viktor (1889-1962) zeneszerző, író részére DEDIKÁLT példány.
1983 Voyage en Hongrie. Magyarországi utazás. Kodály Zoltán jegyzetfüzete 1906-1910. Szerk., a képeket válogatta és az utószót írta: Sz. Farkas Márta. Bp., 1983, Múzsák. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Chován Kálmán. Elméleti és gyakorlati zongora-iskola. I. köt. Mint zenei nevelési eszköz kezdők számára. Két teljes tanévre kibővített és lényegesen átdolgozott negyedik kiadás. Bp., én., Rozsnyai Kálmán, 88 p. Korabeli spirálkötés, kis szakadásokkal, kis foltokkal.