Báró Kemény Zsigmond, 9 kötet (2 könyv, 4 füzet, 3 egyetemi jegyzet): Báró Kemény Zsigmond összes beszélyei. I-II. köt. Bp., 1893, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben (Gottermayer-kötés). + Székely Anna Klára: - - művészi felfogása és kritikai álláspontja; Haraszthy Gyula: - - irodalomszemlélete; Martinkó András: - - pályafordulata; Dr. Pitroff Pál: - - aesthetikája. + Bátori...
Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Bp., 1900, Pesti Napló. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel, valamint egy színes egészoldalas képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, az elülső szennylap és a címkép sérült, kijár.
Hugo Victor: A nevető ember I-II. köt. Ford.: Hajós Kornél. Bp., én., Népszava,(Világosság-ny.) Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, felvágatlan példány, kissé foltos gerinccel, szép állapotban.
Ezerjófüet keresö sebess szarvasok, az az: Nagy méltóságu Erdödy gróff Pálffy János, ... Magyar-országnak palatinussa, ... nemes káptolon Szent Márton templomában ... tartatott szomorú exequiak és utolsó tisztességek meg-adássa alkalmatosságával elö nyelvével tett prédikátzio által igazétott Jerebiczi Stehenics János, ... szabad királyi Posony városában Sz. Jakab havának 27. napján, 1751. esztendő...
A Dél c. folyóirat induló száma (I. évf. 1. sz.). Szerk.: dr. Magyarka Ferenc. Szeged, é.n., "Árpád"-ny., 24 p.+3 t. Benne többek közt Magyarka Ferenc: Szeged város problémái c. írásával, Bordás Ferenc illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, szétváló tűzéssel, a lapok egy része kijár.
Kisfaludy Sándor összes költeményei I-II. köt. Zilahi K. Béla bevezetésével. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,1902-én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott festett egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Dóczy Lajos munkái 3 kötete: III. köt.: Széchy Mária. Történeti színmű. Második kiadás.; VI. köt.: Schiller költeményei. Ford.: Dóczi Lajos. Második kiadás.; IX. köt.: Schiller: Wallenstein. Drámai költemény három részben. Ford.: Dóczi Lajos. Bp., én., Wodianer F. és Fiai (Lampel R.) Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foltos szennylapokkal.
Hofi Géza élete és pályafutása 1936-2002. Szerk.: P. Török Margit Anna. Bp., 2003, Hungaroton Records Kft. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bajza [József]: Bajza összegyűjtött munkái. I-VI. köt. [3 kötetben]. Második, bővített kiadás, Toldy Ferenc által. Magyar Remekírók. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón némi kopással, helyenként kissé foltos lapokkal.