Szűcs Károly: Lakatos Vince a fotográfus. Kiskunhalas, 2001, Thorma János Múzeum - Halasi Múzeum Alapítvány. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Herend. (A Herendi Porcelángyár többnyelvű, képes ismertető kiadványa). Szerk.: Nádasdi János. Bp., 1985, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. (Offset és Játékkártya-ny.) Színes fotókkal illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés. + A herendi porcelán. (Benne a Herendi porcelánjelzések). Veszprém, 1987, Pannony-ny., 8 p. Tűzött papírkötés.
Ledács Kiss Aladár, Szüts Béláné: Ismerjük meg a keleti szőnyegeket. Bp., 1963, Gondolat. Első kiadás. Számos fekete-fehér és színes képpel illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel.
Haja, haja virágom! Virágénekek Szabó T. Attila gondozásában, és bevezetőjével. Gy. Szabó Béla eredeti dúcokról nyomtatott fametszeteivel. Bukarest, 1970, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos, kissé szakadt papír védőborítóban. + Hej, zöld levél. Román népdalok. Vál. Ioan Dodu Balan. Szerk. és a bevezetőt írta: Faragó József. Bukarest, 1966., Ifjúsági Könyvkiadó. A rajzok és a ...
Péter László: Juhász Gyula a forradalmakban. A szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által Szalatnai Rezső (1904-1977) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Szalatnai Rezső névbélyegzőjével. Bp., 1965., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.