Mai magyar múzsa 1930. Szerk. Vajthó László. Bp., Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, a szerzők portréival illusztrálva. Néhány lap és a hátsó borító kissé hullámos
Spanyolok az újvilágban. A madridi Amerika Múzeum aranykincsei és műtárgyai. Bp.,1987,Magyar Nemzeti Galéria-Néprajzi Múzeum - Artunion. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1979 Granasztói-Győrffy Katalin: Nuovi contributi all'attivit? del pittore veronese Sebastiano Vini. Attribuzione della tavola scoperta a Bodrogolaszi. Acta Historiae Artium. Különlenyomat. Bp., 1979., Akadémiai-ny., olasz nyelven, szakadt borítóval, 237-252 p. A szerző, Granasztói-Győrffy Katalin által DEDIKÁLT példány. + 1969 Recensiones. Acta Historiae Artium. Különlenyomat. Bp., 1969., Akadé...
1981 Szabó, Júlia: "Cerus aeternitatis hieroglyphicum" (Iconology of a natural motif.) Acta Historiae Artium. Különlenyomat. Bp., 1981., Akadémiai-ny., angol nyelven, fekete-fehér fotókkal illusztrált. 127 p. Szabó Júlia (1939-2004) művészettörténész által Csernyánszky Mária (1903-1998) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
Pudovkin: A film technikája. Bólyai Könyvek. Fordították Dr. Székely György, és Jenei Imre. Bp., 1944, Bólyai Akadémia. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült kötéssel.
Roland Berger-Dietmar Winkler: Zirkusbilder. Berlin, 1983., Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. Gazdag képanyaggal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.