cca 1930-50 Lacsnóy Tibor (1910-?) miniszeri titkár és egyetemi adjunktus iratai, hozzá írt levelek, névjegykártyák stb. össz. kb. 20 db: 2 db Iparügyi minisztérium által kiállított igazolvány, 1945; Surányi János (1886- 1965) magyar mezőgazdász, egyetemi tanár, Kossuth-díjas (1957) tudós autográf aláírásival ellátott 2 db levél; vitéz Pólya Antal min. tanácsos névjegykártyája, autográf soraival stb. Érdekes, átnézésre érdemes, részben beazonosításra váró nevek és aláírások!
1931 Bp., a Budapesti Borbély-, Fodrász- és Parókakészítő Ipartestület által kiállított bizonyítvány borbély és fodrász továbbképző tanfolyam elvégzéséről, rajta Ferenczy Emil iparoktatási főigazgató saját kezű aláírásával, bélyegzőkkel
1933 Bary Zoltán (1892-1986) budapesti kir. ügyész, a tiszaeszlári vérvád vizsgálóbírójának, Bary József Bary József (1858-1915) fiának kinevezése, Lázár Andor (1882-1971) igazságügy-miniszter, a Gömbös-kormány miniszterének aláírásával, a minisztérium fejléces papírján.
1936 Csepke Gyula kéményseprő sormunka igazolókönyve, rengeteg bejegyzéssel, bélyegzőkkel. Benne Budapest székesfőváros tűzoltósága által kiállított kéményégetési igazolványok (8 db). Korabeli sérült, viseltes félvászon-kötésben, szétváló fűzéssel, koszos lapokkal.