12 000 Ft
A magyar irodalom története. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt. I-II. kötet. I. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1899-1900, Athenaeum. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal, kihajtható mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, a gerinceken kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, belül túlnyomórészt jó állapotban.