3 000 Ft
B. Eötvös József: A falu jegyzője I-II. köt. Bp., 1881., Ráth Mór. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben kijáró elülső szennylappal, a II. kötetben az elülső szennylap hiányzik és a címlap és az első lap kijár.