2 000 Ft
[Machiavelli, Niccolo] Machiavelli Miklós: Értekezések Titus Livius Romai történeteinek X. első könyve fölött. Magyarította: Pados János. Pest, 1862, Lauffer és Stolp (Gyurian József-ny.), XVI+(2)+517+XI p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött modern félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, aláhúzásokkal, restaurált címlappal.