Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 258

Ady (Endre): Vér és arany. Tizenkét ~vers. Baja Benedek eredeti kőrajzai. Babits Mihály előszavával. Bp., (1924.) Athenaeum. 15 számozatlan, önálló levél+12t. (aláírt, eredeti kőnyomatok) Nem számozott A művész elsősorban díszlet- és jelmeztervezőként volt ismert, nagyméretű (485 x 475 [630 x 530] mm) litográfiák 1 rajzos tábla hiányzik, több lapon vízfoltok, mappa sérült, megviselt állapotban
18812.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

18813.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
88,08
97,14

18814.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

18815.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Takáts József, Péteri: Erköltsi oktatások, mellyeket Tolnai gróf Festetits László', kedves tanítvánnyának, szívére kötött ~ ~ Bétsben, 1799. Özvegy Alberti Ignátzné. 392 p. A Magyar Minerva 2. kötete, ami Festetich György támogatásával jelent meg. A szerző (1767-1821) megyei főjegyző, író. Győrben és a keszthelyi Georgikonban végezte tanulmányait. Fűzve, borító nélkül, a 305. oldaltól hiányzó lapokkal
18816.

Takáts József, Péteri: Erköltsi oktatások, mellyeket Tolnai gróf Festetits László', kedves tanítvánnyának, szívére kötött ~ ~ Bétsben, 1799. Özvegy Alberti Ignátzné. 392 p. A Magyar Minerva 2. kötete, ami Festetich György támogatásával jelent meg. A szerző (1767-1821) megyei főjegyző, író. Győrben és a keszthelyi Georgikonban végezte tanulmányait. Fűzve, borító nélkül, a 305. oldaltól hiányzó lapo...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

A magyar irodalom története. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt. I-II. kötet. I. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1899-1900, Athenaeum. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal, kihajtható mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, a gerinceken kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
18817.

A magyar irodalom története. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt. I-II. kötet. I. köt.: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1899-1900, Athenaeum. Második kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal, kihajtható mellékletekkel. Kiadói gazdagon aranyozott félbőr-kötés, a gerinceken k...

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Rainer Maria Rilke: Mesék a jó istenről. Fordította: Bartos Zoltán. Bor Pál hat rajzával illusztrált. Bp., 1921., Pán Könyvkiadó, (Thália-ny.), 200+1 p.+6 t. Kiadói art deco aranyozott egészbőr-kötésben, Cserna Juliska-kötés, a borítón kopásnyomokkal, javított kötéssel.   Készült "1000 példányban,amelyből 100 amateurök részére készült, számozva, meritett papíroson, egszbőr-kötésben, a rajzoló aláírásával. A kötések Cserna Juliska könyvműhelyében készültek."   Számozott (17./100) példány. A rajzoló aláírása nélkül.
18818.

Rainer Maria Rilke: Mesék a jó istenről. Fordította: Bartos Zoltán. Bor Pál hat rajzával illusztrált. Bp., 1921., Pán Könyvkiadó, (Thália-ny.), 200+1 p.+6 t. Kiadói art deco aranyozott egészbőr-kötésben, Cserna Juliska-kötés, a borítón kopásnyomokkal, javított kötéssel. Készült "1000 példányban,amelyből 100 amateurök részére készült, számozva, meritett papíroson, egszbőr-kötésben, a rajzoló aláí...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
25

Vörösmarty összes munkái IV-VIII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. Bp., 1885, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott, festett kék egészvászon-kötések, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, "Baross Gábor könyveiből" ex libris bélyegzésekkel, de belül jó állapotban.
18819.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

18820.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Jókai Anna: Napok. Bp., 1972. Szépirodalmi. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT Major Ottó (1924-1999) írónak, ki sszakadással a borítón
18821.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,én., Méhner Vilmos,(Budapesti Hírlap-ny.), 1 t. +807 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott, foltos borítóval, a gerincen sérüléssel.
18822.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
16

18823.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft