Albisy Katalin: Kova Gyuri és társai. Elbeszélesek. Bp., 1902, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 308+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Szemere György: A madarasi király. A szerző által Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró, színházigazgató, lapszerkesztőnek dedikált! Bp., 1904, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült gerinccel és borítóval, laza fűzéssel, foltos lapokkal.
Fedor Ágnes: Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. A szerző által aláírt! Bp., 1945, Magyar Téka, 39 p. A címlap Gábor Éva munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Dr. Maywald József: Görög gyakorló- és olvasókönyv. Gymnasiumi használatra írta: - - . I. rész: A név és szabályos ?-végű ige. Bp., 1903, Kókai Lajos, (4)+126 p. Negyedik kiadás. Egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, sérült fűzéssel, néhány kijáró lappal, ceruzás és tollas bejegyzésekkel.
Angol és francia költőből. Ford.: Szász Károly. Kiadta barátja Tomori Anasztáz. Pest, 1855, Landerer és Heckenast, X+326 p. Korabeli aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest egyben van,de elvált a borítótól,