Arany János: Kisebb költemények. Bp., 1895, Ráth Mór. Tizedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, kiadói, karton-tokban, jó állapotban.
Somlay Károly: Könnyű lelkek. Krónikás történetek. Bp., 1916, Athenaeum, 189+(1) p. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, a gerincen némi kopással, apró sérüléssel, a címoldalra ragasztott korabeli ex libris-szel (ifju Ivanich Antal okl. gépészmérnök, Dombóvár).
Herczeg Ferenc: Ellesett párbeszédek. Bp., 1941, Singer és Wolfner. Hincz Gyula egész oldalas és szöveg közti illusztrációival. Kiadói papírkötésben, kissé sérült és foltos gerinccel, kiadó kissé foltos papírborítón apró szakadásokkal.
Ferenczi Zoltán, Dr. Sipőcz Jenő: Petőfi költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére kiadja Budapest Székesfőváros Közönsége. Ferenczi Zoltán (1857-1927) irodalomtörténész, a budapesti Egyetemi Könyvtár igazgatója és Dr. Sipőcz Jenő (1878-1937) Budapest főpolgármestere által aláírt és számozott (26./500) példány! A költő arcképével. Bp., 1923, Bp. Székesfőváros Házinyomdája. Fé...