Schleicher Pál: Oláh Miklós és Erasmus. Értekezések a Magyarországi Latinság Köréből. 3. Bp., 1941., Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudomány Egyetem Latin Filológiai Intézete,(Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda.) Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé sérült borítóval.
Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, sérült gerinccel, sérült borítóval. "E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére." Ez számozatlan példány!
Keleti Arthur: Angyali üdvözlet. Litániák. Bp., 1916., Grill, 68+2 p. Első kiadás. A borító Gara Arnold munkája. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Falu Tamás: Vidéki vallomások. Összegyűjtött versek. (1910-1974.) Bp.,1974.,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége részére szóló ajándékozási sorokkal, talán (?) Szondi Béla (1909-2007) műfordító, írótól.
Légrádi László: Az ember, mint olyan. DEDIKÁLT! Kis gondolkodók könyve. Az Embernevelés Kiskönyvtára. hn., 2001., Kemény Gábor Iskolaszövetség. Kiadói kissé kopott papírkötés.
Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. Bp., 1941, Dante. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.