Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 258

Petőfi Sándor összes költeményei. Eredeti kéziratok és kiadások alapján megjavított harmadik népies kiadás egy kötetben. A költő arczképével. Bp., én., Athenaeum. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső tábla belsején és az elülső szennylapon folttal, a címlapon satírozás nyomokkal.
18896.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Orbók Attila: Így beszélj hazádról! Témák, adatok, feljegyzések és társalgási ötletek gyűjteménye, jó magyaroknak - a magyarokról. Bp., [1942], Singer és Wolfner, 128 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, javított borítóval.
18897.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Fazekas Béla - Kovács Endre - Szigetvári Zoltán: Tarokkakadémia. A négyes- és az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp., 1948, Centrum (Szikra-ny.), 268 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, ajándékozási bejegyzéssel.
18898.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
9,84
10,86

Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek karaktere, helynevek eredete, stb részben magyar nyelven
18899.

Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek kar...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

18900.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

18901.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Flórián Tibor: Keserű gyökéren. Versek. New York, 1975, Pilvax Publishing Corp. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
18902.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Fáy Ferenc: Törlesztő ének. Toronto, 1963, Magyar Figyelő. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, illusztrált papírborítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány!
18903.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Szedenits Jenő: A kőtábláktól a Kárpátokig. Válogatott írások, elbeszélések és versek. Akron OH, 1991, Buda Publishing Co. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány!
18904.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Baross Endre: Magyar írások. Attila-Könyvtár 1. Bp., 1943., Szalay Sándor-ny. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.
18905.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Martine Drai. Il suffit de peu. DEDIKÁLT! Solignac, 1996., Les Bruit des Autres. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
18906.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Papp Viktor: Muzsika. DEDIKÁLT! Bp., 1935., Gergely R. Kiadói papírkötés. Kiadói papírkötés, a címlapon szakadással.
18907.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft