Melszky A.: A bolsevizmus barbár pusztítása az orosz műkincsekben. Bp., 1944, Centrum Kiadóvállalat. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, szerepelt a betiltott, fasiszta szovjetellenes könyvek jegyzékében.
Egri csillagok. Szász Endre grafikái. Tanulmány, képszöveg: Nemeskürty István, bev. Várkonyi Zoltán. Bp., 1969, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kartonált papírkötésben, erősen szakadozott papír védőborítóval. Szász Endre ALÁÍRÁSÁVAL.
Az ex-libris Magyarországon és külföldön. A Gyűjtő ex libris különszáma. Szerk.: Siklóssy László. Bp., [1913], Szent-György-Czéh Magyar Amatőrök és Gyűjtők Egyesülete (Hornyánszky-ny.) Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Papírkötésben, néhány foltos, sérült lappal. + A Szent-György-Czéh kétoldalas tájékoztatója
Kondor Béla (1931-1972). Oeuvre-katalógus. Bp., 1984, Magyar Nemzeti Galéria. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült fűzéssel, a lapok egy része kijár.
A Kovács Gábor gyűjtemény. - The Gábor Kovács collection. Szerk: Fertőszögi Péter, Kratochwill Mimi. Bp., 2004. Vince kiadó. Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval
Jacob Burckhardt: Die Baukunst der Renaissance in Italien. (Nach der Erstausgabe der "Geschichte der Renaissance in Italien). Jacob Burckhardt Werke - Kritische Gesamtausgabe Band 5. München-Basel, 2000, C.H. Beck - Schwabe & Co. AG. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kiadói papír védőborítóban. Kísérőfüzettel.