S. Nagy Katalin: Emlékkavicsok: Holocaust a magyar képzőművészetben 1938-1945. Bp., 2006, Glória. Rendkívül gazdag képanyaggal, reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Régiségek könyve. Szerk.: Voit Pál. Bp., 1983, Gondolat. Számos érdekes színes és fekete-fehér képpel. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. A nyolcvanéves Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1930, Pesti Napló. Gazdag fekete-fehér és színes képekkel, könyvdíszekkel illusztrálva. A borító illusztrációja Falus Elek munkája. Kiadói egészvászon-kötés,kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Forma Hungarica. Mai magyar iparművészet. Bp.,1974, Magyar Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Gádor István, Csekovszky Árpád, Bod Éva, Gorka Géza, Gorka Lívia, Kovács Margit, Kiss Roóz Ilona, Schrammel Imre és mások munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, laza fűzéssel.
Künstler-Monographien sorozat 4 kötete: Adolf Rosenberg: Antoine Watteau (XV.), Alfred Gotthold Meyer: Reinhold Begas (XX.), Franc Hermann Meißner: Tiepolo, Henry Tode: Correggio (XXX.) Bielefeld und Leipzig, 1896-1898, Velhagen & Klasing. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott vászon-kötés, foltos, kopott borítókkal, egy kopott, kissé sérült kiadói kartontokban.