Ruzicskay György: Tessedik Sámuel élete. Ruzicskay György rajzműve. Gyomaendrőd, 1992, Kner Nyomda. Magyar és angol nyelven. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (663./1000), Ruzicskay György (1896-1993) festőművész által aláírt példány!
Frank Zöllner: Leonardo da Vinci összes festménye és rajza. Bp., 2007, Taschen/Vince. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói karton dísztokban, bontatlan zsugorfóliában.
Corvina Kiadó művészeti sorozatának 8 kötete: Castiglione László: Hellenisztikus művészet; Castiglione László: Római művészet; Kádár Zoltán: Bizánci művészet; Marosi Ernő: A román kor művészete; Entz Géza: A gótika művészete; Vayer Lajos: Az itáliai reneszánsz művészete; Kelényi György: A barokk művészete; Németh Lajos: A XIX. század művészete a historizmustól a szecesszióig. Bp.,1971-1987....
Sárkány József (szerk.): Kerámia Symposion Siklós. 1969, 1970. "Siklós a modern magyar kerámiaművészet bölcsője" kiállítás katalógusa. Ceramic Symposia Siklós 1969, 1970. Pécs, 2016, Dél-Pannon Múzeumokért Közhasznú Egyesület. 79 p. Magyar és angol nyelven. Színes reprodukciókkal, többek közt Schrammel Imre, Fürtös György, Török János, Nádor Judit, Gazder Antal, Benkő Ilona, Csekovszky Árpád művei...
Somogyi Győző (Tájkép és térkép c. kiállításának katalógusa). Szerk.: Somogyi Márk. Bp., 2003, Ernst Múzeum, 79 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. A művész, Somogyi Győző (1942- ) által DEDIKÁLT példány.
Temetés hajnalban. Matolay Magda emlékére. Bálint Endre egészoldalas Biblia-illusztrációival, szitanyomatok, jelzés nélkül, 20x14 cm. Benne Petri György: Matolay Magda emlékére c. versének első közlése. Bp., 1983., nyn., 30 p. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kopott borítóval.
Utasítás az erdőgazdasági feltáró utak tervezésére. (Tervezet). Összeáll.: Pankotai Gábor et al. Bp., 1955, Országos Erdészeti Főigazgatóság, 116 p. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói papírkötés, sérült, szakadt borítóval. Megjelent 200 példányban.
Adamovich László - Partos Antal: Erdészeti hídépítés. (Kézirat). Sopron, 1950, Műszaki Egyetem Sokszorosító Műhelye, 279 p. Számos ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
Dr. Korányi Imre: Vashidak. - - hídépítéstani előadásaival kapcsolatos ábrák és tervek gyűjteménye. Bp., 1950, (Műegyetemi-ny.), 62 t. Szakadt kiadói papírborítóban, a lapok többsége jó állapotban.