Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 255

Tassi Géza - Nemes Szilárd: Vas és hídszerkezetek. Dr. Korányi Imre egyetemi tanár előadásai alapján írták: - - . (Kézirat). Bp., 1953, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 140 p. + Külön kötetben műszaki ábrák, mellékletek. Félvászon-kötésben, néhány sérült, kijáró lappal.
18345.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Dr. Nemesdy Ervin: Útépítéstan. I félév. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Mérnöki Kar. (Kézirat). Bp., 1966, Tankönyvkiadó. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal, térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. Megjelent 425 példányban.
18346.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Dr. Kossalka János: Vashidak. - - hídépítéstani előadásaival kapcsolatos ábrák és tervek gyűjteménye. H.n., [1932], k.n., 21 t. Szakadt kiadói papírborítóban, helyenként kissé sérült, foltos lapok.
18347.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Tassi Géza: Vas- és hídszerkezetek. Dr. Korányi Imre 1950. évi előadási alapján készítette: - - . (Kézirat gyanánt). Bp., 1950, Műszaki Egyetem Tanulmányi Osztály Jegyzetkiadó. Papírkötésben. + Dr. Korányi Imre: Vas és hídszerkezetek. A Budapesti Műszaki Egyetem III. éves mérnökhallgatói részére. (Kézirat). Bp., 1953, Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 37 p. Kiadói tűzött papírkötés.
18348.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Vasbeton- és kőhidak. Dr. Mihailich Győző előadásai alapján összeáll.: Földeák Árpád. (Kézirat gyanánt). Bp., 1951, VKM. I. sz. Jegyzetsokszorosító Iroda, 130+(1) p. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Papírkötésben, a gerincen kisebb sérüléssel.
18349.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Alkalmazott szilárdságtan. Modrovich Ferenc előadásai alapján összeáll.: Papp László és vitéz Szőnyi S. László erdőmérnökhallgatók. Sopron, 1940, k.n., 211+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként ceruzás ill. tollas bejegyzésekkel.
18350.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.   "A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával."  Számozott (105./500) példány. A szerző, Tóth Ervin (1910-1999) által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány.
18351.

Tóth Ervin: Mata János fametszetei. Számozott példány. Mata János fametszeteivel. Debrecen, 1962, Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Hajdú-Bihar megyei szervezete, 25+3 p.+32 t. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban. "A Magyar Bibliofil Társaság tagjai részére ötszáz számozott, könyvárusi forgalomba nem kerülő példány készült a szerző aláírásával." Számozot...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Pap Gábor (szerk.): A vázlattól a műig. Egyetem Galéria, Debrecen, 1976. 13 sztl. oldal. Lantos Ferenc, Bak Imre, Berczeller Rezső, Tilles Béla műveinek fekete-fehér reprodukcióival gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés, kiadói karton mappában. Ritka!
18352.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

Marosán Gyula: A lehulló faleveleken üzenem. Képversek Toronto, 1990, k.n. Kiadói papírkötés.
18353.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,29
9,14

18354.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

I. Országos Kerámia Biennálé. Pécs, 1968 október. Szerk.: Romváry Ferenc. Terv: Lantos Ferenc. Pécs, 1968, Szikra Nyomda. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal, többek közt Kovács Margit, Gádor István, Janáky Viktor, Török János, Nádor Judit, Fürtös György alkotásainak reprodukcióival illusztrálva.
18355.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

A Magyar Nemzeti Múzeum őskori aranykincsei. Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban. Főszerk.: Kovács Tibor, Raczky Pál. Szerk.: Anders Alexandra, Szathmári Ildikó. Bp., 2000., Magyar Nemzeti Múzeum - ELTE Régészettudományi Intézet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.  A szerkesztő, Kovács Tibor (1940-2013) régész, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója (1999-2010) által DEDIKÁLT példány.
18356.

A Magyar Nemzeti Múzeum őskori aranykincsei. Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban. Főszerk.: Kovács Tibor, Raczky Pál. Szerk.: Anders Alexandra, Szathmári Ildikó. Bp., 2000., Magyar Nemzeti Múzeum - ELTE Régészettudományi Intézet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerkesztő, Kovács Tibor (1940-2013) régész, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója (1999-2010) által DEDIK...

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft