The Thames and Hudson Dictionary of Graphic Design and Designers. London, 1998, Thames and Hudson. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Gergely Mihály: Búza Barna keresztútjai. A művész, Búza Barna (1910-2010) szobrász, éremművész által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2001., Művészetbarátok Egyesülete. Kiadói papírkötés.
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés. A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemén...
Banner Zoltán: Fuhrmann Károly. A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészeti író által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Bukarest, 1991, Kriterion. A művész munkáinak fekete-fehér reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.
Művészeti Almanach 1919. A Szinházi Élet évkönyve. Szerk.: Incze Sándor. Bp., 1919, Színházi Élet, (Révai-ny.), 288 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált, közte Vágó László műépítész szinháztervei, rajzai és a megépült Magyar Szinház külső és belső képeivel. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, a gerincen felirattal, foltos borítóval.
A Hopp Ferenc Keletázsiai Művészeti Múzeum évkönyve. / Yearbook of the Ferenc Hopp Museum of Eastern Asiatic Arts. Bp., é.n. (1970), NPI-ny. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Magyar, angol és francia nyelven. Átkötött félvászon-kötésben. Megjelent 1100 példányban.
Byssz Róbert: Felcsaptam filmcsinálónak. Kaland egy film születése körül. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1942], szerzői kiadás (Biró Miklós-ny.), 188+(3) p. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti borítót részben felhasználták, helyenként kissé foltos lapokkal, az utolsó lap sérült, javított. Számozott (85./100), a szerző, Byssz Róbert (1893-1961) festő, grafikus által aláírt példány!