20 000 Ft
51,81 EUR, 57,14 USD
Szegedy János) Szegedi Johannes: Rubricae sive synopses titulorum, capitum, & articulorum, universi juris ungarici, nunc primum collectae,1-3 rész. (egybekötve.) (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1734. Typis academicis per Leop. Berger. 4 sztl. lev. 171 l. , 279 l. , 320 l. A végén Index, 8 sztl. lev. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben sérülésekkel. A neves jogtudós magyar törvénycikkek címfeliratait római jogi minta alapján rendszerező és magyarázó műve.