[Werbőczy István (1465-1541)] Verbőczi István: Magyar és Erdély-országnak Törvény-könyve, íratott - 1514. esztendőben. Posonban és Pesten, 1806., Füskúti Lander Mihály' költségével, és betűivel, 1 t.+516+25 p. Átkötött modern félvászon-kötés, javított kötéssel és címképpel, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel, pár helyen aláhúzással.
Szegedy János) Szegedi Johannes: Rubricae sive synopses titulorum, capitum, & articulorum, universi juris ungarici, nunc primum collectae,1-3 rész. (egybekötve.) (Nagyszombat) Tyrnaviae, 1734. Typis academicis per Leop. Berger. 4 sztl. lev. 171 l. , 279 l. , 320 l. A végén Index, 8 sztl. lev. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben sérülésekkel. A neves jogtudós magyar törvénycikk...
Szirmai Antal: Glossarium. Magyarázattya azon szóknak, mellyek a' Magyar országi Polgári, 's Törvényes dolgokban elő fordulnak, némelly rövidebb formákkal. Bp., 2007, Magyar Hivatalos Közlönykiadó. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Az 1806-ban megjelent mű hasonmása.
Vadász Lajos: Tételes magánjogunk. 1942-1944. (2 év fontosabb magánjogi törvényei, rendeletei és bíró gyakorlata.) Bp., 1944, "Hámori", IX+136 p. Kiadói félvászon-kötés, intézményi bélyegzésekkel, kissé kopott borítóval.
Dr. Sándorfi Kamill - Dr. Vajna István: A magyar belvizi hajózási jog vázlata. Bp., 1927, Pesti Lloyd Társulat-ny., 216 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Balogh József: "Ratio" és "mos". A római jog "megújulásának" nyomai a szentistváni Intelmekben. Bp., 1944, szerzői kiadás (K. M. Egyetemi Ny.), 72+(2) p. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Új döntvénytár VII. köt.: Csődtörvény. Összeáll.: Dr. Sándor Aladár. Szerk.: Grecsák Károly. Bp., 1911., Grill Károly. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé foltos hátsó szennylappal.