1937 Fernsehen und Tonfilm. Jahr 1934. Heft 1-12. Berlin, Weidmannsche Verlagsbuchhandlung, 100 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, ceruzás bejelölésekkel. Nemes Tihamér (1895-1960) feltaláló, gépész- és villamosmérnök, a műszaki tudományok doktora, a kibernetika egyik hazai úttörőjének magánkönyvtári bélyegzésével.
Réz Géza: Bányaműveléstan. Tankönyv a Selmecbányai M. Kir. Bányászati és Erdészeti Főiskola bányamérnök hallgatói számára. I. kötet. (Unicus, több kötete nem jelent meg!) Selmecbánya, 1910, Joerges Ágost özvegye és fia, VIII+(4)+385 p. + 2 (kihajtható) t. Szövegközi és egészoldalas képekkel, ábrákkal gazdagon illusztrált. Átkötött egészvászon-kötésben, jó állapotban.
1941 MÁVAG közlemények 1. szám. Felelős szerk.: Dr. Csepy Károly. Bp., 1941, M. Kir. Állami Vas-, Acél- és Gépgyárak (Sopron, Röttig-Romwalter Nyomda Rt.), 143+(7) p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként foltos, dohos lapokkal, ázásnyomokkal.
Ideiglenes közúti hídszabályzat. Bp., 1950, Magyar Közlekedés- és Postaügyi Minisztérium - Építéstudományi Intézet. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, kisebb ázásnyomokkal.
Liszkay Gusztáv: Bányatan. K. bányász-iskolák számára és magán használatra. Kiadja a Nagyméltóságú m. k. Pénzügyministérium. Kapható, a m. k. Bányaigazgatóságnál Selmeczbányán. Selmecz[bánya], 1878., M. Kir. Pénzügyministérium, (Joerges Á[gost]-ny.), 375+1 p. A végén mellékletben 3 kihajtható táblázattal. A címlapon említett 21 kőnyomatú tábla hiányzik. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, a cí...
Herrmann Miksa: Gépelemek. Bevezetés a gépek szerkezettanába, a mechanikai jelenségek különös figyelembe vételével. Bp., 1924, Németh József technikai könyvkereskedése ("Élet"-ny.), V+703 p. Számos szövegközi ábrával illusztrálva, kihajtható táblákkal. Korabeli egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként sérült, javított lapokkal.