Kulin György: A távcső világa. II. köt. Bp., 1941, Kir. M. Természettudományi Társulat. Szövegközi és egészoldalas képekkel, ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, a könyv elején egy lap hiányzik, egy kijáró táblával.
Kovács Győző: Válogatott kalandozásaim Informatikában. Történetek a magyar (és a külföldi) számítástechnika (h)őskorából. Bp., 2002, Gáma-Geo Kft. - Masszi Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban, CD-melléklettel.
Karafiáth László: Alkalmazott talajmechanika. Bp., 1953, Építésügyi Kiadó (Szikra-ny.), 236 p. Melléklettel. Kiadói félvászon-kötés, tulajdonosi bejegyzéssel. Megjelent 1000 példányban.
Bakondi Károly - Kardos Árpád: A gépgyártás technológiája I. köt.: Forgácsolás. Bp., 1963., Tankönyvkiadó. Kiadói kopott félvászon-kötés. Megjelent 2600 példányban.
Simóné Avarosy Éva: Suhanó famadarak. A vitorlázórepülés első fél évszázada. Bp., 1989, Háttér Lap- és Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal és ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől elváló borítóval.
Ganz és Társa Villamossági-, Gép-, Vagon- és Hajógyár Rt. - Hofherr-Schrantz-Clayton-Schuttleworth Magyar Gépgyári Művek Rt. Repertórium. Összeáll.: Szilágyi Gábor. Levéltári Leltárak 35. Bp., 1965, Művelődésügyi Minisztérium Levéltári Osztálya, 128 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.