1960 Bernáth Aurél (1895-1982) kétszeres Kossuth-díjas festőművész, grafikus, művészpedagógus gépelt születésnapi köszöntő sorai, a 80 éves Farkas Zoltán (1880-1969) irodalomtörténész, kritikus, művészeti író részére, autográf aláírásával, és a végén 2 autográf sorral.
1960 Ascher Oszkár (1897-1965) színész, a budapesti Állami Déryné Színház igazgatójának gépelt levele Török Rezső (1895-1966) író, újságíró részére, autográf aláírásával, fejléces papíron.
cca 1960-1980 Nyáry Pál: Virág a kulturhistóriában c. művének irata, részben gépelt, részben kézírásos lapokkal, benne javításokkal, feliratozott, szakadozott papírmappában.
1961 Autóvill. Felsz. Gyára Célgépkatalógus iratgyűjtő mappa, benne Vas- és Fémipari Dolgozók Szakszervezete iratok, valamint számos különféle ipari gép műszaki leírása, fotókkal, műszaki rajzokkal. Vegyes állapotban.
1962 Frank Frigyes (1890 - 1976) festőművész autográf sorai Bokor Dezsőnek (1894-1963), a Vajna és Bokor kiadó korábbi vezetője részére, benne Ambrus Tibor művészettörténész előadásáról a rádióban Frank Frigyesről. Autográf aláírásával, borítékkal, 2 és 1/4 beírt oldal. + Valamint Ambrus Tibor: Műteremlátogatás Frank Frigyesnél c. előadás gépelt példányával, 3 p.
cca 1965 Burghardt Rezső (1884-1963) festőművész özvegyének levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, a Magyar Nemzeti Galéria főrestaurátorához, amelyben két festmény átlakkozását kéri Bodnár Éva (1922-1994) művészettörténészre való hivatkozással. Valamint egy levél Teőke Gézánétól, Teőke Andor festőművész rokonától.
1968 Zolnay László (1916-1985) régész levele Sárdy Brutus (1892-1970), festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy festmény restaurálását köszöni meg és említ egy Sterio Károly festményt, amelyet a Magyar Nemzeti Galériának adott el. Egy kézzel írt oldal, Zolnay László autográf aláírásával, eredeti borítékban.