2 db katalógus: Kovács Margit gyűjtemény. A kiállítást rendezte, a katalógust összeáll.: Petényi Katalin. Szentendre, 1978, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Molnár László: Herendi porcelán díszmű. Kecskemét, 1967, Bács-Kiskun megyei Nyomda, 42 p. Kiadói tűzött papírkötés. + 6 db Herendi porcelán prospektus (Rotschild, Viktória, Indiai kosár, stb. minták)
Heinz Lüdecke: Lucas Cranach. Der Künstler und seine Zeit. Berlin, 1953, Henschelverlag. Német nyelven, kiadói félvászon kötésben, kiadói papír védőborítóval, gerince ragasztott
P. Brestyánszky Ilona: Ismerjük meg a kerámiát. A kerámia és a porcelán története. Bp., 1966, Gondolat. 342+1 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Jelzéseket tartalmazó jegytáblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Vadas József - Varga Vera: Herend. Virágzó manufaktúra a 20. században. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1996, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Prokopp Mária - Tóth Károly: Kettős kötődésben. Péter András (1903-1944) életműve. Írások a régi és a kortárs művészetről. Bp., 2014, Péter András Alapítvány. Kiadói papírkötés.