Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, enyhe kopással
Városi közlekedési kézikönyv. Szerk.: Vásárhelyi Boldizsár, Szabó Dezső. Sajátkezűleg. Bp., 1965, Műszaki. Kiadói kopott, kissé foltos egészvászon-kötés. Megjelent 1100 példányban. +
A Fővárosi Közmű- és Mélyépítési Főigazgatóság évkönyve 1968-'69. Bp., 1970., Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3050 példányban.
Vegyes hétvégi és víkendházakkal kapcsolatos építészeti könyvtétel, 7 db:
Hétvégi ház - kényelmesen. Színe-Java. Bp., 1972., Minerva.;
Katona János: Víkendház. Sajátkezűleg. Bp., 1973, Műszaki.;
Laska-Bécser-Várallyai-Dobrovics: Faházak szerelése. Sajátkezűleg. Bp., 1978, Műszaki.;
Hétvégi telek és háztulajdonosok kézikönyve. Bp., 1988.,IPV.;
Zsilinszky Gyula: Családi házak bővítési lehetőségei. Bp., 1984, ETK.;
Váradi Tibor: Víkendházak építése. Bp., 1966., Táncsics.;
Callmeyer - Rojkó: Hétvégi házak - nyaralók. Bp., 1972, Műszaki. A könyvtest elvált a borítótól, de maga a könyvtest egyben van.;
Különféle kötésben, változó állapotban.
Vegyes ipari épületekkel kapcsolatos építészeti könyvtétel, 4 db:
Walter Henn: Ipari épületek. Nemzetközi példák. Bp., 1966, Műszaki.;
Rados Kornél: Ipari épületek tervezése. Bp., 1967., Tankönyvkiadó.;
Rados Kornél: Ipari épületek tervezési irányelvei. Bp., 1967., Tankönyvkiadó.;
Szendrői Jenő: Ipari építészetünk. Bp., 1965, Műszaki.;
Különféle kötésekben, változó állapotban.
Vegyes családi házakkal kapcsolatos építészeti könyvtétel, 4 db:
Hervay - Sajó: Családiház építés. Bp., 1970, Műszaki.;
Hervay - Sajó - Simon: Társasházépítés. Bp., 1977, Műszaki.;
Éber Kálmán - Radvánszky Imre - Szabó Iván - Szántó László: Az üdülőépítés korszerű formái. Bp., 1982., ÉTK.;
Preisich - Reischl - Vadász: Városi családi ház. Bp., 1959, Műszaki.
Vegyes csehszlovák építészeti könyvtétel, 3 db:
"Nás dom", navrhovanie, zariadovanie a úprava okolia. Bratislava/Pozsony,1974., Alfa. Cseh nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.;
Stanislav Kolácek - Frantisek Kobosil: Rodinné Domy v CSSR a v Zahranicí. Praha, 1979., SNTL. Cseh nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
Frantisek Kobosil - Stanislav Kolácek: Rodinné Domky v zahranicí. Praha, 1972., SNTL. Cseh nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;