Satura - Compositionen von Buonaventura Genelli - In Umrissen gestochen von H. Merz, H. Schütz und A. Spiess - Mit einem erläuternden Text herausgegeben von Dr. Max Jordan. Lipcse, 1871, Alphons Dürr. 19p+28t. Bonaventura Genelli (1798-1868) olasz származású német festő és rajzoló művei után készült metszetekkel illusztrált harántalakú album. Kiadói illusztrált félvászon kötés, erősen sérült gerin...
Kolozsváry Marianna: Modern magyar művészet a Kolozsváry-gyűjteményben. Modern Hungarian Art in the Kolozsváry-Collection. Moderne ungarische Kunst in der Kolozsváry - Sammlung. Bp., 1998., Kolozsváry Gyűjtemény Alapítvány - Műcsarnok, 331+4 p. Magyar, angol, német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte: Anna Margit, Barcsay Jenő, Bálint Endre, Borsos Miklós, Deim Pál, Egry József, Farkas ...
Kovács Orsolya: Zsolnay modern 1953-1990. Pécs, 2020, Magánkiadás. Gazdag képanyaggal, többek közt Fürtös György, Nádor Judit, Török János alkotásainak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Ernst Lemberger: Meisterminiaturen aus fünf Jahrhunderten. Stuttgart, 1911. Deutsche Verlags-Anstalt.36p +75t. 111 p.Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, könyvtest elvált
Giuliano Molineri: Giugiaro Design. Milano, 1993, Edizioni L'archivolto. Első kiadás. Olasz és angol nyelven. Színes képekkel, Giorgetto Giugiaro (1938-) olasz formatervező és stúdiója terveivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. / In English and Italian languague, illustrated by works of Giorgetto Giugiaro (1938-) and his Studio. Paper binding, first edition.
Russische Filmkunst. Vorwort von Alfred Kerr. Mit 144 Tafeln. Berlin, 1927, Ernst Pollak Verlag, 28 p.+144 (fekete-fehér fotók) t. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Marta Sylvestrová - Petr Stembera: A nő dícsérete: Alfons Mucha - A szecesszió cseh mestere. In praise of Women. Alphonse Mucha - Czech master of the art noveau. Bp. - Brné, 2009., Szépművészeti Múzeum - Moravská Galerie, 239+1 p. Rendkívül gazdag képanyaggal, közte Mucha munkáinak reprodukcióival illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. Ritka!
Hegyi, Loránd: István Nádler. Ein malerische Oeuvre in Ungarn. Bozen, 1999., AER. Német nyelven. Gazdag képanyaggal, közte Nádler István munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Hegyi Lóránd (1954-) művészettörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Krizsán András: Balaton-felvidéki építészeti útmutató. Egy tájegység építészeti karaktergyűjteménye és útmutató tanulmánya. [Bp.,2013], Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet, 107+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a borítón kis gyűrődéssel, a könyvélein benyomódással, 21x29 cm
Nyaralóépítés a Balaton parton. Szerk.: Bánszky Zoltán - Egressy Imre. Bp.,1962,É. M. Építésügyi Dokumentációs Iroda, 81 p.+1 (kihajtható Balaton térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói haránt-alakú spirálkötés, a térkép, és a borító foltos. Megjelent 3000 példányban.
Kassák Lajos: Reklám és modern tipográfia. Szerk.: Csaplár Ferenc. Bp., 1999, Kassák Múzeum, 93+(3) p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.