Biederlack József: A társadalmi kérdés mibenléte és megoldása. Az ötödik kiadás után németből magyarra fordítva kiadja Dr. Kiss János egyetemi tanár. Szeged, 1903, Dr. Kiss János. 288 p. Kiadói egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott gerinccel, foltos borítóval, ceruzás jelölésekkel, néhány lap széle kissé foltos.
Jared Diamond: Zűrzavar. Hogyan kezelik a nemzetek a válságot és a változást. Ford.: Erdeős Zsuzsanna. Bp., 2020, Akkord. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Posch Jenő: Lelki jelenségeink és természetük. Egy realista lélektan tervezete. I. rész. Bp., 1915., Pfeifer Ferdinánd. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány lapon tollas aláhúzásokkal.
Molnár Tamás: A politikai tudomány tananyaga. A szerző által ALÁÍRT példány. Balaton Akadémia Könyvek 8. Vörösberény, 1994., Balaton Akadémia. Kiadói papírkötésben.
Mátrai István: Jellemtan. (Karakterológia.) Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek - és Ifjúságtanulmány 4. Bp., 1943., Országos Közoktatási Tanács. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés.
1927 Társadalomtudomány, a Magyar Társadalomtudományi Társulat folyóirata. Szerk.: Szombatfalvy György, Heller Farkas és Bibó István. VII. évf. 3-5. sz. (Benne Németh László: Az Ady-pör c. írásával). Bp., 1927, Magyar Társadalomtudományi Társulat, 146-336 p. Kiadói papírkötés, a címlapon tollas aláhúzásokkal, a gerincen ragasztással.
Rézler Gyula: Falukutatók és szociográfusok. A magyar társadalom önvizsgálata az elmúlt évtizedben. Bp., [1943], Faust, 75+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.