Képes Krónika. A magyarok régi a legújabb tetteiről, eredetükről és növekedésükről, diadalaikról és bátorságukról. [1358.] Ford.: Geréb László. Bp., 1971, Magyar Helikon. Kiadói kopott kartonált papírkötés.
Pacepa, Ion Mihai: Vörös horizontok. Egy román kémfőnök vallomása. New Brunswick, é. n., I. H. Printing Company. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, felülnyomott változat: "A nép akaratából bevégeztetett."
Egyed Ákos: Háromszék 1848-1849. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Egyed Ákos (1929- ) erdélyi magyar történész, az Erdélyi Múzeum-Egyesület volt elnöke által DEDIKÁLT példány. + Benne kapcsolódó újságkivágások
Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Borsos István: A pozsonyi rendkívüli törvényszék és a gályarabok története (1674-1676.) Szentgotthárd, 1911., Wellisch Béla, 79+1 p. Kiadói papírborítóval