Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 159

Bacskai Béla: Lakodalmas népszokások Kárpátalján. A szerző által DEDIKÁLT példány. Ungvár, 2008., Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18012.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

18013.

Schermann Szilárd: Kassa és a kassai hegyek kalauza. Két térképvázlattal, egy panorámaképpel és 63 képpel. Bp., 1944., Magyarországi Kárpát Egyesület, (Légrády-ny.), 352 p.+1 (kihajtható panorámakép) t. + 2 (térképek, Kassa belterülete, 15x18 cm; Kassai hegyek utvonalvázlata, 42x55 cm) t. A 321. és 352. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító szélein egészen k...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Régi magyar világjárók. Összeáll.: Borsody Bevilaqua Béla. Szerk. és az előszót írta: Agárdi Ferenc. Bp., 1954, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés. Megjelent 4000 példányban. + Agárdi Ferenc: A nagyvilág magyar vándorai.(Régi magyar világjárók II.) Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
18014.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Herepei János: A házsongárdi temető régi sírkövei. Balassa Iván utószavával. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón ázásnyommal.
18015.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,88
12,00

Germanus Gyula: Allah akbar! I-II. kötet. Bp., 1936, Révai, 6+333+1 p. + 8 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t.; 4+311 p + 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Fekete-fehér fényképfelvételekkel, térképmellékletekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
18016.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Budai hegyek. Részletes Magyar Útikalauzok 1. Szerk.: Dr. Vigyázó János. Átdolgozta: Dr. Strömpl Gábor. Bp., 1934, Turistaság és Alpinizmus, 1 (kihajtható térkép) t. + 135+3 p. + 2 t. 3. kiadás. Átkötött modern papírkötés. + 1927 Budai hegyek térképe, 1:37.500, vászonra kasírozva, 60x47 cm
18017.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Nagy H. Tamás: Megéltük a második nagy háborút. Szilas és Lakszakállas községek a második világháború alatt. DEDIKÁLT! Komarno/Komárom, 2013, Euline, 90 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban.
18018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Iczkovits Emma: Az erdélyi Fehér megye a középkorban. Település- és Népiségtörténeti Értekezések 2. sz. Bp., 1939., (Sylvester-ny.), 88+2 p. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
18019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere 1916. [Wien], Erste K. K. Priv. Donau Dampf Schiffahrts Gesellschaft (DDSG), 157+1 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, részben hiányos gerinccel, számos "M.Á.V. Központi Menetjegyiroda Budapest [1]916 .." bélyegzéssel.
18020.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Györffy István: Nagykunsági Krónika. Bp., 1941, Turul, 1 t. + 180 p. + XVI t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, szakadt kiadói papír védőborítóban, a címkép és az 1-14. oldalak kijárnak.
18021.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Dr. Meskó Sándor: Helynevek Kiskőrös határában. Bp., Szikra. Fénymásolat. 29p
18022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Csatkai Endre: Idegenek a régi Sopronról. (Levéltöredékek, útinaplók.) 1487-1841. Összeáll.: Dr. - -. Sopron, 1938., Scarbantia 2. szám. , 1 t. + 46+2 p. + 9 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
18023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft