https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 99

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: (...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...). Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.
13371.

1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
EUR
,
82,35
USD
Ajánlatok száma:
0
1914 Bp., báró Hazai Samu (1851-1942) honvédelmi miniszter autográf aláírással ellátott, gépelt levele
13372.

1914 Bp., báró Hazai Samu (1851-1942) honvédelmi miniszter autográf aláírással ellátott, gépelt levele

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
4
1915-1916 Innsbruck, Buzásy István borravaló bevételeinek és kellő kiadásainak jegyzékkönyve. Részletesen vezetett bevételi-kiadási füzet, korabeli félvászon-kötésben.
13373.

1915-1916 Innsbruck, Buzásy István borravaló bevételeinek és kellő kiadásainak jegyzékkönyve. Részletesen vezetett bevételi-kiadási füzet, korabeli félvászon-kötésben.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,24
EUR
,
3,53
USD
Ajánlatok száma:
0
1913-16 2 db Kézdi-Kovács művészcsaládhoz kapcsolódó levél/okmány: 1913 Majovszky Pál (1871-1935), a vallás- és közoktatásügyi minisztérium művészeti ügyosztályának vezetőjének levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére, amelyben a Münchenben rendezendő nemzetközi művészeti kiállítás szervezési munkálataira hívja meg a Műcsarnokba. 1 géppel írt oldal, dombornyomott miniszteri fejléces papíron, Majovszky Pál autográf aláírásával. + 1916 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (OMKT) bizonyítványa Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) részére, amelyben igazolják, hogy az OMKT 1916 tavaszi kiállításán két olajfestménnyel szerepel. Egy gépelt írt oldal fejléces levélpapíron, Lesskó János h. titkár autográf aláírásával, OMKT bélyegzőjével.
13374.

1913-16 2 db Kézdi-Kovács művészcsaládhoz kapcsolódó levél/okmány: 1913 Majovszky Pál (1871-1935), a vallás- és közoktatásügyi minisztérium művészeti ügyosztályának vezetőjének levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére, amelyben a Münchenben rendezendő nemzetközi művészeti kiállítás szervezési munkálataira hívja meg a Műcsarnokba. 1 géppel írt oldal, dombornyomott miniszteri fejléces papíron, Majovszky Pál autográf aláírásával. + 1916 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (OMKT) bizonyítványa Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) részére, amelyben igazolják, hogy az OMKT 1916 tavaszi kiállításán két olajfestménnyel szerepel. Egy gépelt írt oldal fejléces levélpapíron, Lesskó János h. titkár autográf aláírásával, OMKT bélyegzőjével.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,32
EUR
,
4,71
USD
Ajánlatok száma:
1
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
13375.

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát. Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
240 000 Ft
648,65
EUR
,
705,88
USD
Ajánlatok száma:
0
1919 Hegyeshalmi Lajos (1862-1925) kereskedelemügyi miniszter (Friedrich-kormány, 1919. szeptember 17.-november 24., később a Teleki- és a Bethlen-kormányok kereskedelemügyi és ideiglenes pénzügyminisztere) gépelt levele Kedves Bátyámuram megszólítással Zombath Pál nyugalmazott MÁV ellenőr részére, benne köszönő soraival a miniszterré választására írt gratulációkért. Továbbá benne szén és a fűtőanyaghiányt enyhítendő segítséggel, hogy a magyar államvasutak kormánybiztosa útján intézkedtem, hogy úgy részére, mint nyugdijas társai részére szénjárandóságuk fedezésére Felsőgalla állomásról egy kocsi rakomány darabosszén küldessék Alcsut-Felcsut állomásra. ... Kőolaj azonban a kőolajhiány miatt jelenleg nem volt kiutalható. ... A szombathelyi üzletvezetősséget utasíttattam, hogy amennyiben ócska talpfákból elégséges készletek felett rendelkezik, úgy ezekből is engedjen át bizonyos mennyiséget. Hegyeshalmi Lajos saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
13376.

1919 Hegyeshalmi Lajos (1862-1925) kereskedelemügyi miniszter (Friedrich-kormány, 1919. szeptember 17.-november 24., később a Teleki- és a Bethlen-kormányok kereskedelemügyi és ideiglenes pénzügyminisztere) gépelt levele 'Kedves Bátyámuram' megszólítással Zombath Pál nyugalmazott MÁV ellenőr részére, benne köszönő soraival a miniszterré választására írt gratulációkért. Továbbá benne szén és a fűtőanyaghiányt enyhítendő segítséggel, "hogy a magyar államvasutak kormánybiztosa útján intézkedtem, hogy úgy részére, mint nyugdijas társai részére szénjárandóságuk fedezésére Felsőgalla állomásról egy kocsi rakomány darabosszén küldessék Alcsut-Felcsut állomásra. ... Kőolaj azonban a kőolajhiány miatt jelenleg nem volt kiutalható. ... A szombathelyi üzletvezetősséget utasíttattam, hogy amennyiben ócska talpfákból elégséges készletek felett rendelkezik, úgy ezekből is engedjen át bizonyos mennyiséget." Hegyeshalmi Lajos saját kezű aláírásával, fejléces papíron.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
EUR
,
47,06
USD
Ajánlatok száma:
4
1917. márciusa, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festőművész autográf sorai édesanyjához. Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév (Bogi) aláírásával, Divald Károly fényképész Eperjest megörökítő képeslapján.
13377.

1917. márciusa, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festőművész autográf sorai édesanyjához. Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév (Bogi) aláírásával, Divald Károly fényképész Eperjest megörökítő képeslapján.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,49
EUR
,
7,06
USD
Ajánlatok száma:
0
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
13378.

cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,86
EUR
,
5,29
USD
Ajánlatok száma:
0
cca 1920-1940 Bary Zoltán (1892-1986) ügyész helyettes, Bary József (1858-1915), a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírójának fiának és feleségének levelezése, 6 db kézzel írt levél.
13379.

cca 1920-1940 Bary Zoltán (1892-1986) ügyész helyettes, Bary József (1858-1915), a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírójának fiának és feleségének levelezése, 6 db kézzel írt levél.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,32
EUR
,
4,71
USD
Ajánlatok száma:
0
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
13380.

1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,86
EUR
,
5,29
USD
Ajánlatok száma:
0
1923-1926 Dr. Kanyó Lajosné Takáts Júlia, Dr. Kanyó Lajos curiai bíró özvegyének szóló 2 db levél, és 1 db névjegykártya. (Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor édesanyja, aki kétszer ment férjhez (Kanyó Lajos és Sárdy János.)
13381.

1923-1926 Dr. Kanyó Lajosné Takáts Júlia, Dr. Kanyó Lajos curiai bíró özvegyének szóló 2 db levél, és 1 db névjegykártya. (Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor édesanyja, aki kétszer ment férjhez (Kanyó Lajos és Sárdy János.)

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,32
EUR
,
4,71
USD
Ajánlatok száma:
0
1923-1958 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és felesége Sárdy Brutusné személyes levelezése, 9 db
13382.

1923-1958 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és felesége Sárdy Brutusné személyes levelezése, 9 db

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
EUR
,
19,12
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz