Metszetek

Tételek száma: 42

Az 1593. évi sziszeki (Sisak) ostrom és a törökök fölötti győzelem látképe (Contrafactur der Schlacht und Siegs so die Schristen vor Sysegk in Crabaten, wider die Turcke erhalten anno 1593), rézmetszet, papír. Megjelent: H. Ortelius: Chronologia oder Historische Beschreibung [...] Ober und Under Ungern., XVII. sz. eleje. Javított, paszpartuban, 16x26 cm
10646.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29
1566 Szigetvár ostroma és a Siklósi rajtaütés. 3 db Rézmetszet. XVIII. sz. Üvegezett keretben 20x14 cm
10647.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
Kossuth Lajos és Ihász Dániel 1872. Litográfia, papír. Pesten, Heckenast Gusztáv tulajdona. Stereoscop után élethűen tálalva. Nyom. Reiffenstein és Rösch Bécsben. Foltos. Kissé sérült. 41x34 cm. Üvegezett fakeretben. Ritka!
10648.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57
Doby Jenő (1834-1907): Kossuth Lajos arcképe. Metszet, papír. Jelzett a metszeten. Papírra ragasztva. 27x19 cm. Üvegezett, dekoratív fakeretben.
10649.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
1847 Visegrád litografált képe 1595-ben. Joseph Vincenz Häufler Album von Visegrad c. művéből, kissé foltos.
10650.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Ludwig Rohbock (1820-1883) - Johann Poppel (1807-1882): Eger délről. Színezett acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Néhány kevés apró folttal. Lauffer és Stolp Pest. 11,5x17 cm
10651.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
L. Rohbock (1820-1883) rajza alapján metszette A. Fesca: Veszprém déli oldala. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Néhány kevés apró folttal. Lauffer és Stolp Pest. 11,5x17,5 cm
10652.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Ludwig Rohbock (1820-1883), Johann Poppel (1807-1882): Székesegyház Vácon, színes acélmetszet, jelzett a metszeten. Foltos. 14×18,5 cm Dekoratív üvegezett fakeretben.
10653.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Vajdahunyadi vár, Erdély (Vajda-Hunyad). Litográfia, papír, jelzés nélkül, 18×25 cm. Dekoratív üvegezett fakeretben / Lithograph on paper, framed
10654.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
6,74
7,43
21
Thure de Thulstrup (1848-1930): Képek az osztrák-magyar hadseregből. Rotációs fametszet, papír. Jelzett a metszeten. Dekoratív, üvegezett fakeretben. 36x25 (x2) cm
10655.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29
Marastoni József (1834-1895): Az uj felelős magyar miniszterium (Andrássy Gyula, Festetics György, Eötvös József stb. arcképével). Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. Pest 1867, nyomatott Heckenast Gusztávnál. Melléklet a Politikai Ujdonságok 8-ik számához. Sérült, foltos. Dekoratív, üvegezett fakeretben. 42,5x63,5 cm
10656.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71
Rusz Károly (1811-1899) metszése: I. Ferencz József megkoronáztatása 1867 junius 8-án, a koronázási lakoma a budai királyi palotában. Rotációs fametszet, papír. Jelzett a metszeten. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 23x36 cm
10657.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft