2 000 Ft
19
Nizsinszkij Romola: Harc Istenért. Nizsinszkij naplója. Paul Claudel utóhangjával. Bp.,[1935.], Grill Károly, 223 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, hiányzó táblákkal, foltos. Számozott (9./150), a szerző által aláírt példány. Egy plusz lappal: "Báró Hatvany Ferenc példánya". Báró Hatvany Ferenc (1881-1958) festőművész és műgyűjtő, Hatvany Lajos író öccse. Vaclav Nyizsinszkij (1889-1950) lengyel származású orosz balett-táncos, minden idők legkiválóbb férfitáncosa.