10 000 Ft
Vas Gereben munkáinak együttes képes kiadása. I-X, XII. köt.: I.: A régi jó idők.; II.: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz.; III.: A pörös atyafiak (3. kiadás.); IV.: A nemzet napszámosai. (3. kiadás.); V.: Egy alispán. (3. kiadás.); VI.: Garasos arisztokráczia és hat elbeszélés. (3. kiadás.); VII.: Tekintetes urak és kisebb elbeszélések. (3. kiadás.); VIII.: Jurátus élet. Korrajz.; IX.: Életunt ember.; X.: Dixi. Korrajz.; XII.: Parlagi képek. Tormagyökerek. (3. kiadás); Sajtó alá rendezte: Dr. Váli Béla és Dr. Sziklay János. Gyulay László, Neogrády Antal és Góró Lajos rajzaival. [Bp.], én-1898-1900.,Franklin-Méhner Vilmos, 519+1; 4+XVI+3+8-506+1; 454; 494; 470; 446; 435;481+1; 486+1; 502; 4+371 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, néhol kisebb foltokkal, egy címlap foltos, két címlapon firkával, az utolsó kötetben az elülső szennylap és az előzéklap sérült. 11 kötet, a mű 12+1 kötetben teljes.