Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 230

Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal és foltokkal, a gerinc felső részén ütődésnyommal (?)
18985.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Vegyes könyvtétel neves magyar szerzők műveiből:   Kisfaludy Károly összes művei 1-4. köt. [Két kötetben.] Életrajzzal bevezette: Dr. Horváth Cyrill. Bp.,én., Magyar Könyvkiadó Intézet.;   Csokonai Vitéz Mihály összes művei I-II. köt. Életrajzzal bevezette: Dr. Horváth Cyrill. Bp.,én., Magyar Könyvkiadó Intézet.;   Vörösmarty összes költői művei I-II. köt. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Bp., én., Franklin.;   Tompa Mihály összes költeményei. Rendezték barátai: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, és Szász Károly. 1870. Bp., (1870.), Méhner Vilmos.  Kiadói illusztrált egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal.
18986.

Vegyes könyvtétel neves magyar szerzők műveiből: Kisfaludy Károly összes művei 1-4. köt. [Két kötetben.] Életrajzzal bevezette: Dr. Horváth Cyrill. Bp.,én., Magyar Könyvkiadó Intézet.; Csokonai Vitéz Mihály összes művei I-II. köt. Életrajzzal bevezette: Dr. Horváth Cyrill. Bp.,én., Magyar Könyvkiadó Intézet.; Vörösmarty összes költői művei I-II. köt. Sajtó alá rendezte: Gyulai Pál. Bp., én.,...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Rabindranáth Tagore 8 műve:   Éhes kövek. Ford.: Barthos Zoltán.;  Szüret. Ford.: Barthos Zoltán.;  Eltévedt madarak. Ford.: Barthos Zoltán.;  A postahivatal. Színjáték 2 képben. Ford.: Barthos Zoltán.; Szerelmi ajándék. Ford.: Barthos Zoltán.;  Hazatérés. Ford.: Sármay Zoltán.;  Mashi. Ford.: Sármay Zoltán.;  Növekvő hold. Ford.: Zsoldos Benő.;   Bp.,1922,Pantheon,(Globus-ny.) Egészvászon-kötések, kopott, foltos kartontokban, 11,5x8 cm
18987.

Rabindranáth Tagore 8 műve: Éhes kövek. Ford.: Barthos Zoltán.; Szüret. Ford.: Barthos Zoltán.; Eltévedt madarak. Ford.: Barthos Zoltán.; A postahivatal. Színjáték 2 képben. Ford.: Barthos Zoltán.; Szerelmi ajándék. Ford.: Barthos Zoltán.; Hazatérés. Ford.: Sármay Zoltán.; Mashi. Ford.: Sármay Zoltán.; Növekvő hold. Ford.: Zsoldos Benő.; Bp.,1922,Pantheon,(Globus-ny.) Egészvászon-kötések...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Karl Kraus: Az emberiség végnapjai. Tragédia öt felvonásban, előjátékkal lés epilógussal. Ford.: Tandori Dezső. Bp., 1977., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
18988.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Tompa Mihály: Olajág. Elmélkedések, fohászok és imák. Hölgyek számára olvasó- és imakönyvül. Bp., 1891, Franklin, 308 p. Negyedik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen és a borítón kis kopásnyomokkal, a díszcímlapon folttal (ajándékozási sorokat próbáltak meg eltüntetni), egyébként jó állapotban.
18989.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Takáts Gyula: A rejtett egész. Bp., 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, múzeumigazgató által DEDIKÁLT példány.
18990.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

18991.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

18992.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

18993.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Caius Valerius Catullus összes költeményei. Cai Valerii Catulli Veronensis Quae Supersun Omnia. Ford.: Devecseri Gábor. Kerényi Károly bevezetésével. Bp., 1938., Officina, 216 p. Első kiadás. Latin és magyar nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a hátsó szennylapon és a hátsó tábla belső papírján folttal.
18994.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00

'Xenophontos Kyrou Paideia'. Xenophontis Institutio Cyri. Recognovit Ludovicus Dindorfius. Editio tertia emendatior. Lipsiae, 1850., Sumptibus et Typis B. G. Teubneri, XII+336 p. Görög és latin nyelven. Átkötött modern félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal, egy lapon jegyzetekkel. A címlapon Moravcsik Gyula (1892-1972) Kossuth-díjas bizantinológus vakdombor névbélyegzőjével.
18995.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Vegyes Sivó Emil színházi rendező, író részére DEDIKÁLT könyvtétel, 7 db:  Bakó Márta: Rosszkor születtünk!; Így történt...; Fekete Sándor: Borostyán, a vándorszínész.; Az emberevő komédiája.; Bálint Lajos (mindkettő: Bálint Lajosné ajándékozási soraival): Mind csak színház; Színészek, táncosok, artisták.; Gellért Anikó-Ürmössy Anikó-Gellért Anikó: Parázslókő. (Gellért Anikó dedikációjával.)
18996.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft