B. Csűrös Emilia: Kisbaconi fenyőfák. Ifjúsági regény. Vida Mária rajzaival. Bp., 1943, Uj Idők (Singer és Wolfner), 285+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, szétvált állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel.
2 db ifjúsági könyv: Gömbösné Galamb Margit: Piroska története és egyéb elbeszélések. Bp., é.n. (cca 1910), Magyar Kereskedelmi Közlöny, 134+(2) p. Második kiadás. Oldalszámozáson belül öt egészoldalas, fekete-fehér képpel. Kiadói illusztrált, festett félvászon-kötés, az elülső kötéstábla kissé sérült, a hátsó foltos, néhány a fűzéstől elváló lappal. + Faylné Hentaller Mária: Árva Margit. Regény fiatal leányoknak. Bp., 1915, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopottas borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
4 db idegen nyelvű mesekönyv (egy francia, három német): L'Histoire de deux petits champignons vagabonds; Lampes Wochenende; Peter Schlemihls wundersame Geschichte; Jewgenij Tscharuschin: Grosse und kleine Tiere. Vegyes állapotban.
Katona Mária: Szell és Szelli kétnyelvű mesekönyv Bolgár Sándor újságíró ajándékozási soraival. Bp., 1990. Kiadói papírborítóval. Macskássy Izolda illusztrációival