Schuster Zsigmond: A sakkföladvány-költészet műszabályai és Schuster Zsigmond sakkföladványai. Bp., 1908., Athenaeum, 103 p. Hozzákötve: Székely Jenő: A magyar sakkszövetség Dr. Sipőcz Jenő emlékversenye 1937. Magyar Sakkvilág Könyvtára IX. köt. Kecskemét,[1938],Magyar Sakkvilág, 39+5 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kisérlet. (Különlenyomat a kecskeméti tornakönyvből). Kecskemét, [1928?], Első Kecskeméti Hirlapkiadó- és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, a lapéleken kis folttal, egyébként jó állapotban. (Rendkívül ritka sakktörténeti mű!)
Vegyes sakk témájú könyvtétel, 4 db: Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kísérlet. Különlenyomat. Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.; A müncheni sakkmesterverseny Európa bajnokságáért 1942. Dr. Aljechin, Chalupetzky Ferenc, Barcza Gedeon és Dr. Szily József beszámolói. 49 válogatott játszma Barcza Gedeon és ...
4 db sakk témájú könyv: Portisch Lajos - Sárközy Balázs: 600 végjáték; Varnusz Egon: A spanyol megnyitás; A. A. Kotov: A sakkozó gondolkodásának titkai; Ozsváth András: Harcászat 64 mezőn. Vegyes állapotban.
Vegyes sakkbajnokság, sakkverseny témájú könyvtétel, 7 db: Havasi Kornél: A soproni jubiláris sakkverseny 1934. Bp., (1934.), Mérnökök-ny., 34 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, a borítóról a kép hiányzik.; Tóth László: A Szovjetunió XIII. sakkbajnoksága 1944. 136 játszma. Közreadja - -. Kecskemét,(1949),Magyar Sakkvilág, 39+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, laza fűzéssel...
1952 Diadal Helsinkiben. Képes sporttörténeti kiadvány az 1952. évi helsinki olimpián részt vett magyar csapatról. Bp., Ifjúsági Könyvkiadó, 64 p. Számos fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított borítóval, foltos.
Vegyes sakk könyv tétel, 5 db: Karakas Éva: Támadás a király ellen.; Gelenczei Emil: Így sakkoztok ti...; Gelenczei Emil: 175 új megnyitási sakkcsapda.; Grob's Angriff.; Bilek István: Örökös sakkban. Különféle kiadásban. Változó állapotban.
Borsiczky Sándor: A kerékpározás szabályainak zsebkönyve. Különös tekintettel Budapest székesfővárosra és környékére. 2 térképvázlattal, betűsoros mutatóval. Az érvényben lévő hatósági szabályok feldolgozásával írta és összeállította: Dr. - -. Bp., 1942., Stádium, 147 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, az elülső borító ...