1937 Fernsehen und Tonfilm. Jahr 1934. Heft 1-12. Berlin, Weidmannsche Verlagsbuchhandlung, 100 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Félvászon-kötésben, ceruzás bejelölésekkel.
Nemes Tihamér (1895-1960) feltaláló, gépész- és villamosmérnök, a műszaki tudományok doktora, a kibernetika egyik hazai úttörőjének magánkönyvtári bélyegzésével.
Könyves Tóth Mihály: Az alagutakról általában, az alagut-falazat eltorzitásának okairól és egy új duczolási rendszer ismertetése - - tól. Bp., 1875., Athenaeum-ny., 55 p.+3 (kihajtható táblák) t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, felvágatlan lapokkal.
Les Manufactures Blin & Blin 1822-1922. Elbeuf, 1922, Le Goupy. VI + 361 p. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült zsírpapír védőborítóval, megerősített kötéssel, két oldalon lapszéli foltokkal, máskülönben jó állapotban. Blin & Blin francia vállalatot és gyárat bemutató, fotókkal gazdagon illusztrált könyv. Ritka! / In French languague, rare book presenting a company and factory with many photos.
B. Pauly Erik: A festő. Gyakorlati kézikönyv díszítő festők, szobafestők, címfestők, mázolók, fényezők és aranyozók számára. Bp., é.n Korvin. Iparosok könyvtára. Korabeli, kopott, félvászon kötésben
Kiss Kornél: Színezések kémiája és technológiája. Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Kar. Bp., 1958., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással. Megjelent: 26 példányban. Ritka!
Bányászénekeskönyvek, 3 db:
A mi nótáink. Összeáll.: Sáfár László. A kottákat Pálmai Dezső készítette. Némethy Lajos rajzaival. Dunaújváros, 1976, Kohó- és Fémipari Főiskolai Kar. Kiadói papírkötés.
Mi nótáink. Miskolc, 1994. Kiadói egészvászon-kötés.
Erinnerung an Schemnitz. Sammlung üblicher academischer Lieder udn Rundgesänge. Az 1843-as selmecbányai (Schmenitz) J. Bernhard Spader kiadás reprint kiadása. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Fotográfiai szakkönyv-kolligátum (4 mű egy kötetben): Bojár Sándor: Sportfényképezés; Lukácsovics Ferenc - Radó Aurél: Hazai fotopapírok; Járai Rudolf - Szegedi Emil: Fényképezés műfénynél; Sziklai Dezső: Exponáljunk helyesen. Bp., 1958-1960, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Félvászon-kötésben.
Mezey Bertalan: Elektrotechnikai gyakorlati alapismeretek. Bp., 1921, Pallas-ny., VIII+888+(8) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, sérült, hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.