Török Pál: I. Ferdinánd konstantinápolyi béketárgyalásai 1527-1547. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből XXIV. köt. 12. sz. Bp., 1930.,MTA, 111+1 p. Kiadói papírkötés, possessori bélyegzéssel, szakadt borítóval és gerinccel, de belül jó állapotban.
Csurka István: Új magyar önépítés. Politikai írások és előadások. A szerző, Csurka István (1934-2012) kétszeres József Attila-díjas író, politikus által ALÁÍRT! Bp., 1991., Püski - Magyar Fórum. Kiadói papírkötés.
Gaal Mózes: Napoleon. A hadvezér, az uralkodó és az ember. Bp., 1911., Athenaeum. Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel.
Rotteck, Karl von: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeit. Sechster Band (VII. köt.) Hozzákötve: Siebenter Band. (VIII. köt.) Freiburg im Breisgau, 1824, Herder'sche Kunst- und Buchhandlung, 1 t.+IV+3-228 p.+1 (kihajtható tábla) t. + 1 t.+IV+-3-304 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval.
2022 Archaeologiai Értesítő 147. sz. A Magyar Régészeti és Művészettörténeti Társulat tudományos folyóirata. Főszerk.: Vida Tivadar. Szerk.: Váczi Gábor. Bp., 2002., Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
Balla Ignác: A Rothschildok. Karriérek II. köt. Bp., 1912, Karriérek Kiadóhivatala, 237+(2) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón kisebb sérülésekkel, néhány lapon kis lapszéli szakadással.
Russell, Oland D.: Das Haus Mitsui. Der Aufstieg des grössten Handelshauses Japans. Zürich, 1940, Scientia. VI + 361 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos gerinccel, borítón kopásnyomokkal, címlapon ifj. Baross Gábor (1884-1971) közgazdász, országgyűlési képviselő tulajdonosi bélyegzőjével. / In full linen binding, in German languague, some minor wear on the spine and cover, otherwise in good condition.
Baross Gábor. Szerk.: Frisnyák Zsuzsa. Bp.,1997, Dinasztia Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. A kötet szerkesztője és egyik szerzője, Frisnyák Zsuzsa (1960-2021) által Kiss Szemán Róbert irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
Federn, Karl: Mazarin. München, 1922, Georg Müller. Német nyelven. 634 p. 16 fekete-fehér táblával. Kiadói aranyozott, kissé sérült gerincű félvászon kötésben, máskülönben jó állapotban, részben felvágatlan lapokkal. / In German language. Half linen binding.
G. F. Scott Elliot: A primitív ember hajdan és most. Ford.: Schöpflin Aladár. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1911, Franklin, 3+392 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott,festett, illusztrált egészvászon-kötés, kartontokban, kopott borítóval, bélyegzésekkel, egy lapszélen hiánnyal, egy kijáró táblával.
A magyar nemzet története V. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Acsády Ignác: Magyarország három részre oszlásának története. 1526-1608. B., 1897, Athenaeum. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, egy lap szakad, borító belső ragasztása elvált de összességében jó állapotban
1848, Petőfi., Arany 4 db kiadvány: Rolla Margit: Arany estéje. Bp., 1944. K. M. Egy Ny. 1848 a költészetben. 1848 Dolgozók Kultúrszövetsége, Megyer Szabolcs: Arany János és Budapest. Bp., 1958. Akadémiai.; Julius Dolansky: Alexandr Petőfi básnik madarského lidu. Praze, 1950.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.