Karl Baedeker: Paris. Nebst Einigen Routen Durch Das Nördliche Frankreich. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1905., Karl Baedeker. Német nyelven. Sechzehnte Auflage. Térképekkel, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Kerékgyártó Árpád: Kárpátoktól Adriáig. Kirándulási útmutatók. I. kötet: Budapest. 2 térképpel, 4 vázlattal és 1 közlekedési táblázattal. Bp., 1914, Magyar Földrajzi Intézet Rt., 78 p. + 2 (kihajtható térképmellékletek) t. +4 (korabeli reklámok) sztl. lev. + 1 (közlekedési táblázat) t. Kiadói papírkötés.
Thirring Gusztáv-Heimler Károly: Sopron és környékének részletes kalauza. Bp., 1921, Turistaság és Alpinizmus, 1 (címkép) t. + 50 p.+11 (korabeli reklámok) sztl. lev. +1 (Sopron város kihajtható térképe) t. Korabeli reklámokkal. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, a címlapon és a borítón bejegyzésekkel, de alapvetően jó állapotban. + Thirring Gusztáv-Heiml...
Szmrecsányi Miklós: Eger és környéke részletes kalauza. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes helyi kalauzok 4. Bp., 1925 Turistaság és Alpinizmus, 1 (címkép) t.+68 p.+1 (térkép) t. Fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, magánkönyvtári címkével a gerincen és magánkönyvtári bejegyzésekkel a címlapon.
Budai hegyek részletes kalauza. Szerk.: Dr. Vigyázó János. Átdolgozta Dr. Strömpl Gábor. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes helyi kalauzok 1. Bp., 1934, Turistaság és Alpinizmus,1 (kihajtható térkép) t. +135+3 p.+1 (térkép) t. Fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Budapest a gyógyfürdők városa. Szerk.: Szviezsényi Zoltán. Bp., (1940), Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság, 64 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Hübner Sándor: A brit birodalmon keresztül. I. köt. Függelékül a ,,La France" póstahajó égése 1886. deczember 20-án. Bp., 1892., Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.), 4+415+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, 3 lap sarkán szamárfüllel, sérüléssel.
Központi Statisztikai Hivatal: Magyarország helységnévtára 1962 Bp., 1962, Statisztikai Kiadó, XI+1044 p. + 2 db nagy méretű térkép melléklet Kiadói félvászon-kötés.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban, a kísérőfüzet borítóján szakadással.